Ładowanie…

Pożegnanie ks. Proboszcza Andrzeja Wiercińskiego

W niedzielę 30 czerwca 2024 roku podczas Mszy świętej o godz. 10.30 pożegnaliśmy naszego ks. Proboszcza Andrzeja Wiercińskiego, który zgodnie z dekretem ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy kończy posługę w naszej parafii.

Pragniemy z tego miejsca wyrazić wdzięczność dla Księdza Proboszcza Andrzeja za jego wieloletnią służbę na rzecz Naszej Parafii.

Czcigodny Księże Proboszczu!

Twoja rola jako proboszcza to nie tylko administrowanie parafią, ale także bycie sercem całej Naszej wspólnoty. Jako gospodarz dokonałeś wielu wspaniałych rzeczy, przede wszystkim realizując budowę kościoła – wieloletnie marzenie i pragnienie mieszkańców Wiczlina. Swoją determinacją zdobyłeś zaufanie ludzi. Dzięki wspólnej, ciężkiej pracy możemy cieszyć się kościołem, który jest prawdziwym domem modlitwy. 27.05.2023 doczekaliśmy się cudownego momentu – konsekracji naszej świątyni. Twoje zaangażowanie sprawiło, że nasza parafia stała się miejscem pełnym piękna, ciepła i Bożej obecności. Dziękujemy za udzielane sakramenty, za każdą Eucharystię, która przybliżała nas do Boga, za głoszenie Słowa Bożego. Dziękujemy za bycie z nami, między nami i dla nas.

Z tego miejsca życzymy obfitości Bożych łask, zdrowia i pokoju na dalszej drodze kapłańskiej posługi. Abyś wszędzie, gdzie Cię los powiedzie spotykał życzliwych ludzi kochających Boga. Niech Pan Bóg prowadzi Cię i wspiera w każdym dniu, a Maryja- Matka Kapłanów otacza swoją opieką. Twoja praca w naszej parafii pozostanie na zawsze w naszych sercach. Zapewniamy o modlitwie!

Z tego miejsca dziękujemy również Wszystkim osobom, które czynnie włączyły się w pożegnanie Naszego księdza Proboszcza.

Serdecznie witamy nowego księdza proboszcza naszej parafii ks. Michała Ratajskiego, który z dniem 1.07.2024 rozpoczyna u nas swoją posługę duszpasterską. Nowemu Proboszczowi życzymy błogosławieństwa Bożego, mocy Ducha Świętego oraz opieki naszego patrona Świętego Biskupa Józefa Sebastiana Pelczara. Życzymy wytrwałości i odwagi w realizowaniu wyznaczonych celów.